VIANOČNÁ BESIEDKA V III.B TRIEDE


Posledný deň v škole 21.12. 2017 pred Vianočnými prázdninami si žiaci III.B užili naplno. Najprv im pani učiteľka pripravila zaujímavú prezentáciu o zvykoch a tradíciách v zime: Stridžích dňoch, o sv. Martinovi, sv.Ondrejovi, sv. Barbore, sv. Kataríne, sv. Mikulášovi, sv.Lucii , Štedrom dniTiež sa žiaci dozvedeli viac informácií o advente i adventnom venci, o Betlehemcoch, o Božom narodení, o Štefanovi – patrónovi koledníkov, o Troch kráľoch i tom, kedy sa oficiálne končia Vianoce.

Pozreli si aj známu rozprávku, ktorá nesmie chýbať počas Vianoc: „Perinbabu“. Rozdali si navzájom milé darčeky, zaželali si krásne Vianoce aj všetko najlepšie v novom roku 2018 a niektoré dievčatá predviedli tanček, ktorý si nacvičili pre spolužiakov.

Na besiedke nechýbali vianočné oblátky, koláčiky aj slané dobroty. Pitím vianočného čaju s medom si tiež spríjemnili tieto nezabudnuteľné chvíle.

Na záver nechýbala vianočná pesnička, ktorú sa naučili na hudobnej výchove: „Vianočná pošta“.

 

Zodpovedná: Mgr. Iveta Viglašová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.