Škola v prírode


Školy v prírode v termíne od 28.5. do 2.6.2017 v hoteli Autis, Dolný Smokovec sa zúčastnilo 44 žiakov (z II.B, III.A, III.B a triedy), 2 pedagógovia, 1 vychovávateľka, 1 pomocný vychovávateľ, 1 zdravotníčka a 1 šofér, ktorý nám bol neustále k dispozícii.. Celková cena pobytu bola: 170,- € ; pričom 100,- € dotácia +70,- €,  ktorú rodičia zaplatili v dvoch splátkach ( ubytovanie, strava, doprava, výlety, vstupné a poistné). Dopravu zabezpečil pán Barnabáš Požár- Bernolákovo. Žiaci boli ubytovaní v 3, 4 a 5 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Stravovanie bolo 5x denne; raňajky vo forme švédskych stolov, desiata, obed, olovrant, večera s dezertom + pitný režim celý deň. Okolie hotela bolo nádherne upravené s detským ihriskom so šmykľavkou, hojdačkami, preliezkami, pieskoviskom a košom na basketbal.

V dopoludňajších a v niektoré dni aj popoludňajších hodinách sme absolvovali výlety. 1.deň: cestovanie do Vysokých Tatier do hotela Autis s dvoma prestávkami, 2.deň: Štrbské pleso, Ski park – športový areál snov + popoludní turistická vychádzka na Hrebienok a naspäť pozemnou lanovkou; 3. deň: Spišský hrad a Levoča, 4. deň: Tatranská Lomnica – Prírodovedné múzeum + Botanická záhrada, 5. deň: Belianska jaskyňa, 6. deň : balenie vecí + ukladanie batožiny do autobusu, cesta domov. Počas výletov si mohli žiaci nakupovať rôzne suveníry a darčeky pre svojich blízkych a zdokonaľovali tak svoju finančnú gramotnosť.

V popoludňajších hodinách si deti písali denníček. Na MDD sme pre žiakov pripravili aj olympiádu, v ktorej žiaci súťažili v rôznych disciplínach. Taktiež sme mali v tento deň aj besedu s členom HS vo Vysokých Tatrách. Vo večerných hodinách sa deti zabávali na diskotékach / dámska a pánska volenka, Popoluškin tanec, Country večer, Ľudový večer /. Predposledné popoludnie si deti pripravili projekty a prezentovali ich po skupinách.

Komunikácia s rodičmi bola formou telef. rozhovorov a žiaci denne dostávali poštu. Počas odpočinku napísali deti rodičom a príbuzným listy aj pohľadnice.

Všetky  činnosti žiakov boli vždy monitorované, stanovené pokynmi a príkazmi prítomných pedagógov. Dodržiavali sme: režim dňa; rozpis 24 hodinových služieb; rešpektovali sa pokyny vedúcej ŠvP. Počas pobytu komunikovala vedúca ŠvP p. A. Boledovičová s personálom penziónu, ktorý bol veľmi príjemný a vyšiel nám vždy v ústrety. Nemali sme žiaden úraz aj vďaka profesionálnemu prístupu p. zdravotníčky Michaely Fajčákovej. Tá pravidelne podávala lieky žiakom, ktorí ich mali predpísané od odborných lekárov a viedla si zdravotný denník (príloha k vyhodnoteniu) a pomáhala pedagógom pri výletoch nakoľko má trojročné skúsenosti z Diagnostického centra na Trnávke, v ktorom pracovala . Pedagógovia, vychovávatelia, zdravotníčka a šofér sa každý večer stretávali na krátkych poradách, aby si prekonzultovali nasledujúci program ďalšieho dňa.

Žiakom, pedagógom, vychovávateľom, zdravotníčke i šoférovi sa v ŠvP veľmi páčilo. Posledný večer bolo vyhodnotenie ŠvP. Žiaci získali darčeky v súťaži o najkrajšiu izbu; za absolvovanie ŠvP prvý krát; najlepším ľudovým tanečníkom; za najlepšie country oblečenie, každý žiak dostal tričko a množstvo ďalších upomienkových predmetov, ktoré  sme získali vďaka sponzorom t.j.  rodičom z jednotlivých tried.

Zodpovední: vedúca ŠvP Mgr. A. Boledovičová, pedagógovia – uč. Mgr. I. Viglašová, vych. M. Penevová, J. Boledovič, zdravot. M. Fajčáková

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.