BAVME DETI ŠPORTOM

Detská atletika, športová hala Elán, Bajkalská 7

Organizátor: Slovenský atletický zväz

Dňa 13.12.2017 bolo 8 žiakov – 1 družstvo:

2 druháčky/ Tereza Suchánková, Vivien Šuťáková; 2 druháci /Jakub Baláž, Lukáš Mrva; 2 štvrtáčky / Bibiana Balážová, Noemi Zemanová /;

2 štvrtáci / Richard Fajčák, Tomáš Rim  /reprezentovať našu školu na atletickej súťaži „Bavme deti športom“. Súťaže sa mohli zúčastniť nielen ZŠ z Bratislavského kraja , ale aj atletické škôlky.

Jednotlivé disciplíny sme si mali možnosť precvičiť nielen na hodinách telesnej a športovej výchovy, ale aj v športovej hale Elán, kde sa konala súťaž.

Disciplíny:

1. Skok do diaľky z miesta štafetovou formou
  2. Štafetový beh v kombinácii šprint a beh cez prekážky
  3. Hod plnou z kľaku / spoza hlavy /
  4. Prekážková dráha „Formula“
  5. Skoky cez švihadlo / 10 skokov znožmo na čas /
  6. Trojminútový vytrvalostný beh

Žiaci síce nezískali žiadnu medailu, ale aspoň urobili niečo pre svoje zdravie. Naučili sa, že nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a mať z toho dobrý pocit. Výhercom sme samozrejme tlieskali.

Zodpovedná: Mgr. Iveta Viglašová