Základnú školu navštívili olympijskí medailisti


Dňa  5. 5. 2017 navštívili  ZŠ Vrútocká  2 zo štyroch  reprezentantov Slovenska v kanoistike – Erik Vlček a Juraj Tarr,  ktorí  na posledných letných olympijských hrách  2016 v Rio de Janeiro  v Brazílii získali vzácnu striebornú olympijskú medailu  v silnej svetovej konkurencii  v  4- kajaku na 1000 m. Striebro získali spolu s ďalšími reprezentantmi- Tiborom LinkomDenisom Myšákom.

Spolu s nimi prišla aj majsterka Európy ,reprezentantka  Martina Kohlová , ktorá  preteká sólo v tejto disciplíne a na OH skončila na 10 mieste. Beseda sa uskutočnila v telocvični a kanoisti premietli aj víťaznú jazdu z Ria. Sprevádzali  ich tiež tréner a generálny manager  Slovenského  zväzu kanoistiky p. Boris Bergendi.  Po krátkej prezentácii kajakárskeho športu – mali so sebou  aj kanoe, nasledovala bohatá diskusia.  Predstavili sa aj naši žiaci, ktorí krúžok kanoistiky navštevujú pod vedením  p. uč. telesnej  výchovy Mgr. Heleny Skovajsovej, ktorá týchto reprezentantov priviedla. Na konci besedy sa  konala autogramiáda.  Ďakujeme športovcom, že popri  svojej  reprezentačnej zaneprázdnenosti si našli čas aj na takéto stretnutie.  Želáme  im veľa ďalších športových úspechov.

 

RNDr. Darina Bezáková, riaditeľka školy

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.