Výlet do Smoleníc – Včelárske múzeum, zámok a Ekofarma „Čierna voda“


Dňa 12. 6. 2017 zažilo 16 žiakov z II.B, 17 žiakov z III.B a 3 žiaci z III.A množstvo nezabudnuteľných zážitkov. O 8,15 hod. vyrazili do Smolenícvčelárskeho múzea, kde ich čakala zaujímavá prezentácia o včelách, o ich spôsobe života, o včelej rodinke i o úžitku týchto drobných živočíchov. Ochutnali niekoľko druhov medov a tiež  si pozreli  úľ so včielkami z vnútra. Mali možnosť precvičiť sa vo finančnej gramotnosti kupovaním  rôznych druhov medov, kozmetických prípravkov obsahujúcich včeliu kašičku a drobných  suvenírov. Okolo obeda sa vydali na turistickú vychádzku, aby si pozreli Smolenický zámok zvonka. Urobili si zopár fotografií na nádvorí tohto prekrásneho zámku. Popoludní sa previezli na Ekofarmu „ Čierna voda“. Žiaci mali možnosť prezrieť si všetky zvieratká, ktoré sa na tejto ekofarme nachádzajú. Na lúke pri vode si zahrali futbal a pohojdali sa na drevených hojdačkách. Počasie bolo nádherné, takže z výletu odchádzali všetci nadšení.

 

Zodpovední: Mgr. A. Boledovičová, Mgr. I. Viglašová, vych. H. Jevočinová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.