Výchovný koncert „Spievajže si,spievaj“ – kultúrny dom Nivy


Dňa 18.10. 2018 sa žiaci I.stupňa našej školy zúčastnili výchovného koncertu „Spievajže si,spievaj“, ktorého cieľom bolo oboznámiť žiakov a ľudovou piesňou, zvykmi, hudobným inštrumentárom Slovenska, ľudovými tradíciami a obyčajmi. Výchovný koncert bol zostavený z ukážok zvukovo najpôsobivejších ľudových nástrojov Slovenska. Počas koncertu sa žiaci zoznámili s fujarou, gajdami, rôznymi typmi píšťal (šesťdierková, koncovka, dvojačka), ďalej drumblou, okarínou , ninerou , pílou, huslami, mrmlákom a ozembuchom.

Prezentácia nástrojov bola sprevádzaná hovoreným slovom o ich histórii, výrobe alebo zaujímavostiach v súvislosti s nimi. Programovú os tvorila aj ľudová pieseň, ktorá človeka na našom území sprevádza od kolísky cez rôzne životné udalosti (svadba, pohreb), a ktorá vždy tvorila neoddeliteľnú súčasť jeho života.
 
Vystupovali: Peter a Katarína Hlbokí – zo súboru SĽUK so svojím šesťročným synom.

Zodpovedné: TU I. stupňa

 

predchádzajúca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.