ŠKOLSKÝ VÝLET II. C, III. A A IV. A TRIEDY


Hrad – Červený Kameň a Jaskyňa – Driny

Dňa 25. júna 2019 sa 45 žiakov a 3 TU – pedagógovia  vybrali na školský výlet do Malých Karpát. Najprv sa občerstvili pod mohutnými gaštanmi a so sprievodcom  si prezreli juhozápadné krídlo hradu: Červený Kameň, kde sme sa oboznámili:,,Ako sa žilo na hrade v minulosti“. Zaujímavé historky o maľbách vznešených dám so psami, o erbe Pálfyovcov,  vzácnych gobelínoch, drevenom oltáriku,  boli veľmi poučné a odniesli si žiaci aj učitelia aj prekrásny kultúrny zážitok.

Jaskyňa Driny je jednou sprístupnenou jaskyňou na západnom Slovensku v Malých  Karpatoch. Autobus nás odviezol až na parkovisko, ale  obtiažnu, turistickú trasu  vyše 1 km lesnou cestou s prevýšením 100 m a strmými 100 schodmi ku vchodu do jaskyne, zdatne zvládli všetci. Za odmenu bola čarokrásna kvapľová výzdoba úzkymi, chladnejšími  chodbičkami.

Žiaci si prehĺbili vedomosti z Prvouky, Vlastivedy a Prírodovedy a boli sme šťastní, veselí z príjemne prežitého dňa.

Zodpovedné: Mgr. Júlia Pastoreková, Mgr. Lýdia Drahusová, Mgr. Eva Glasová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.