Hrad Červený Kameň a jaskyňa Driny – 4. A, 3. A a 2. C


Vo štvrtok 25. júna 2019 sa žiaci 4. A, 3. A a 2. C triedy zúčastnili výletu do jaskyne Driny a na Hrad Červený Kameň, čo bolo odmenou za ich celoročnú usilovnú prácu v škole.

Najprv sme si prezreli jaskyňu. Lesnou cestičkou sme sa z parkoviska dostali až k vchodu do jaskyne.Slonie či zajačie uši, plačúcu nevestu, korytnačku, tortovú sieň,šľahačkovú tortu, nevestu a mnoho ďalších obrazcov žiakom pripomínala kvapľová výzdoba v jaskyni Driny. Teplota 8°C, podzemie, zaujímavé príbehy, ale i netopiere vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.

Druhou zastávkou nášho výletu bol Hrad Červený Kameň. Najprv si deti v hradnej záhrade kúpili niečo na pamiatku a tiež darčeky pre svojich blízkych. Neskôr sme sa presunuli na hradné nádvorie, odkiaľ sme šli na prehliadku hradu. Sprievodca deťom zrozumiteľne a jasne priblížil život na hrade (žiaci sa dozvedeli povesť o vzniku hradu a jeho názve,o tom, ako sa páni umývali, resp. neumývali, ako jedli, kde spávali,či ako bojovali). Žiakov výklad a interiér hradu veľmi zaujal, mali množstvo otázok, na ktoré im sprievodca rád a ochotne odpovedal.Zdraví a šťastní žiaci sa vrátili naspäť domov plní zážitkov a nových informácií.


Zodpovedné: Mgr. Eva Glasová, Mgr. Lýdia Drahusová, Mgr. Júlia Pastoreková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.