Škola v prírode Belušské Slatiny


Školy v prírode v termíne od 31.5. do 5.6.. 2015 v hoteli Belušské Slatiny, sa zúčastnilo 42 žiakov (z I.B, I.A, II.B a IV.B triedy), 4 pedagógovia, 1 zdravotníčka. Tento rok sme ŠvP organizovali v spolupráci s Cestovnou kanceláriou AT team.  Žiaci boli ubytovaní v 2 lôžkových izbách so sociálnym zariadením. Stravovanie bolo 6x denne: raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, druhá večera + pitný režim celý deň. Okolie hotela bolo nádherne upravené s detským ihriskom so šmykľavkou, hojdačkami, trampolínou a štyrmi športovými ihriskami ( 2 ihriská s antukou, 1 ihrisko s umelou trávou a 1 ihrisko s trávou ).

V dopoludňajších hodinách sme sa každý deň venovali športovým aktivitám na zlepšenie kondície a vytrvalosti. Využili sme 2x bazén so slanou vodou, ktorý sme mali k dispozícií. Striedali sme sa v ňom s inou bratislavskou školou . Keďže učivo v jednotlivých ročníkoch už mali žiaci prebrané, pani učiteľky im pripravili pracovné listy zo SJL a MAT na opakovanie učiva. Na MDD – 1.6. žiaci súťažili v rôznych disciplínach v BELUŠSKO-SLATINSKEJ OLYMPIÁDE. Za absolvovanie získali medaily. V 3. deň pobytu sme navštívili ZOO v Bojniciach. Žiaci si mali možnosť prezrieť si množstvo rozličných živočíchoch , o ktorých sa učili na hodinách PDA. Odvážnejší sa odfotografovali so sovou. Nakupovaním suvenírov a darčekov sa žiaci zdokonalili vo finančnej gramotnosti /FG /. V 4. deň pobytu sme absolvovali turistickú vychádzku, počas ktorej žiaci sledovali flóru i faunu lesa v prekrásnom prostredí Strážovských vrchov. Nočnou hrou sa žiaci naučili prekonať strach. Zložením indícií do správnej vety sa žiaci naučili spolupracovať v skupinách i s celým kolektívom. Nezabudnuteľným zážitkom bolo pre žiakov opekanie špekačiek, ktoré boli už vopred tepelne spracované.

V popoludňajších hodinách si deti písali denníček. Vo večerných hodinách sa zabávali na diskotékach / dámska a pánska volenka, Popoluškin tanec, Pyžamová party /. Komunikácia s rodičmi bola formou tel. rozhovorov a žiaci denne dostávali poštu. Počas dopoludnia i popoludní napísali deti rodičom a príbuzným listy aj pohľadnice.

Nemali sme žiaden úraz aj vďaka profesionálnemu prístupu p. zdravotníčky Michaely Fajčákovej. Tá pravidelne podávala lieky žiakom, ktorí ich mali predpísané od odborných lekárov a viedla si zdravotný denník a pomáhala pedagógom pri výlete, nakoľko má trojročné skúsenosti z Diagnostického centra na Trnávke, v ktorom pracovala .

Žiakom, pedagógom i zdravotníčke sa v ŠvP veľmi páčilo, dopomohlo k tomu aj nádherné slnečné počasie. Posledný večer bolo vyhodnotenie ŠvP. Všetci žiaci, pedagógovia a aj zdravotníčka dostali darčeky za absolvovanie ŠvP. Taktiež ceny z rôznych súťaži: O najkrajšiu izbu; medaily všetkým za absolvovanie olympijských disciplín; najlepším plavcom, poslušným žiakom, štvrtákom za vynášanie batožiny.

Zodpovedné: Mgr. A. Boledovičová – vedúca ŠvP, Mgr. I.Viglašová – uč., Mgr. V. Gejgušová – uč., M. Penevová – vych. ŠKD

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.