S Danielom Hevierom na Bibliotéke 2019 – II. A trieda


Len málokedy sa pošťastí, že osobne spoznáme spisovateľa, ktorý sa nám prihovára cez svoje knihy. A ak tým spisovateľom nie je nik iný ako majster Daniel Hevier, je toto stretnutie o to viac výnimočné a nezabudnuteľné. Práve to sa prihodilo žiakom II. A triedy spolu s triednym pánom učiteľom Mgr. Martinom Molčanom, keď sa im osobne prihovoril sám pán spisovateľ pri jednom zo stánkov vystavovateľov v bratislavskej Inchebe počas knižného veľtrhu Bibliotéka Pedagogika 2019. Deti prekvapil svojou prívetivosťou, bezprostrednosťou a humorom. A práve tento svoj zmysel pre humor pretavil aj do svojich kníh pre deti. Tá posledná sa volá Namydlený blesk a žiaci sa mali možnosť s ňou oboznámiť práve na Bibliotéke.Po prezentácii novej knihy Daniela Heviera sme sa pristavili pri kiosku vydavateľstva Raabe, kde deti dostali šiltovky pripomínajúce súťaž čitateľskej gramotnosti a výtvarnej kreativity Čitateľský oriešok s mottom: Ak chceš mať nielen na hlave. A práve do tejto súťaže sa prihlásila aj naša trieda a budeme Vás o nej informovať v niektorom z ďalších príspevkov. Napokon na deti čakala dramatizácia príbehu Mravčekovo od Jaroslavy Kuchtovej, kde mali na základe obrázkov z knihy svojou fantáziou a kreativitou dotvoriť a možno aj čo to pridať k príbehu v knihe. A to, že si to užívali, dokazujú aj fotografie z akcie.

Zodpovedný: Mgr. Martin Molčan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.