Recyklácia mobilov

Žiaci 9. A a 8. A si pripravili pre svojich mladších spolužiakov rovesnícke vyučovanie na tému „Recyklácia mobilov“ v rámci projektu Recyklohry. V 4. A triede boli deviataci Samo, Hugo a Jakub, v 4. B triede deviatačky Claudia a Silvia a v 5. B triede ôsmaci Lilly a Dominik.

Porozprávali spolužiakom, z akých surovín sú zložené mobily, v ktorých častiach sveta sa ťažia. Mnohé zo surovín kvôli nelegálnej ťažbe, ťažkým podmienkam pri ťažbe a využívaní detskej práce nazývame krvavé minerály. Staré mobily obsahujú mnohé dôležité látky a preto je potrebné z nich tieto látky získavať.

Zodpovedné za akciu: Ivana Šišoláková, Andrea Hančinová, Zuzana Kanisová – koordinátorky Recyklohier