Noc v školskej knižnici


Z piatka 11.3. na sobotu 12.3. boli žiaci 2.B a 4.B na Noci v školskej knižnici. Pri vchode nás privítali pani učiteľky prezlečené za Snehovú kráľovnú a Jarnú vílu, mali zašifrované mená Aknirad a Aknela. Teda mená odzadu – Darinka a Alenka.  Potom sme si vyrábali záložky do kníh.

Keď sme si dorobili záložky, prišla k nám pani spisovateľka Mária Vrkoslavová- Ševčíková, ktorá nám rozprávala  o svojej novej knihe. Napísala aj knihy Život na štyroch labkách a Čokoládový Gordon na psej lúčke .

Po besede sme mali večeru – pizzu, aby sme mali dosť síl na hru Cesta do rozprávky. Chodili sme po škole, hľadali obálky s úlohami a získavali body. Naša cesta začala v Lese duchov, ďalší bol močiar Mŕtveho muža, cez ktorý sme sa museli dostať po papierových kameňoch. Aby sme zdolali cestu, museli sme správne odpovedať na rôzne otázky, ktoré sme našli v Perníkovej chalúpke, zmerať si sily vo fúkaní ako vlk z rozprávky o Troch prasiatkach, uhádnuť hádanky Strašidelnej sochy alebo vymyslieť recept pre siedmych hladných trpaslíkov pri Tečúcom vodopáde.

Naše putovanie sa napokon skončilo úspešne, nielenže sme sa dostali do Rozprávky, ale každý sme si z cesty odniesli nejaké body a sladkosť.

V Rozprávke sme si nachystali spacáky, umyli si zuby a pozerali sme film, ktorý sa volal Nekonečný príbeh. Každý pomaly zaspával.

Ráno sme si urobili chypsové raňajky, odchádzali sme okolo 7:30 – 8:00 hod.

Bola to  zábava. J

 

Zodpovedné: Darina Koršňáková, Alena Boledovičová

Autorky textu: Simona Gajdošíková, Zoja Gajdošová

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.