Návšteva laboratória Hókus – Pókus firmy BASF


Dňa 29.1.2016 žiaci VI.A a VI.B triedy navštívili laboratórium firmy BASF, kde počas dvojhodinového modulového programu „Voda miluje chémiu“ mali možnosť urobiť tri vybrané pokusy zamerané na zadržiavanie, čistenie a výskum vody. Pri prvom pokuse – Zadržiavanie vody, malí výskumníci objavili možnosti, ako uskladniť vodu tak, aby ju bolo možné použiť v budúcnosti, keď bude potrebná. V druhom pokuse – Čistenie vody, deti prv znečistili vodu a následne sa ju pokúsili vyčistiť a v treťom pokuse – Výskum vody, deti odhalili tajomné vlastnosti tohto prírodného zdroja.

Žiakom sa pokusy veľmi páčili a na záver boli odmenení darčekmi od spomínanej firmy.

Zodpovedná za akciu: Ivana Šišoláková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.