Exkurzia – Planetárium Hlohovec

Dňa 9.2.2016 žiaci 5. a 6.roč. navštívili Planetárium v Hlohovci. Na nočnej oblohe pozorovali hviezdy a hviezdne zoskupenia, ktoré sú na južnej pologuli hustejšie ako na severnej. Žiaci sledovali pohyb Zeme na obežnej dráhe okolo Slnka, čo má za následok striedanie štyroch ročných období. Oboznámili sa s veľkosťou a výzorom planét, ktoré sú súčasťou Slnečnej sústavy. Dozvedeli sa podrobnosti o vzniku komét, meteoritov a prachových častíc. Prednáška bola pútavá, zaujímavá, obohatená množstvom obrázkov a príjemným hudobným sprievodom. Bol to skvelý zážitok, ktorý rozšíril vedomosti žiakov z geografie.

Zodpovedná za akciu: Lešová Beáta