Deň zdravia v IV. A


Zdravý životný štýl bol v triede IV. A propagovaný rôznymi aktivitami. Ako motivácia bolo sledovanie videa Ovocníčkovia. Následne niektoré deti vyzdobili tabuľu kresbami ovocia a zeleniny. Ďalší naaranžovali košíčky ovocia. Nasledovalo rozprávanie príhod spojených s ovocím či zeleninou a potom sme si boli ,,vyfasovať,, červené jablká. V telocvični sme sa rozhýbali súťažením v družstvách, ktoré akože zásobovali obchod s ovocím. Záver prvého dňa bola
ochutnávka ovocia formou švédskych stolov. Druhý deň sme začali videom s motívom jablka. Zahrali sme sa vedomostnú hru odpozeranú z TV reklamy Kto som? so štítkami na čele, vlastne na tričku. Následne boli opäť ovocné švédske stoly. Dievčatá vytvorili ovocné aj zeleninové jednohubky a ako pravé hostiteľky ich ponúkali. Poslednou aktivitou bolo kreslenie jabĺk mokrou kriedou, vďaka čomu máme krásnu nástenku. Ďakujeme našim rodičom za skvelú spoluprácu. Akcia to bola náročná, no deti si ju mohli užiť.

Pripravila a viedla: TU Mgr. Lýdia Drahusová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.