Deň vody


Svetový deň vody (22.3.) sme si pripomenuli rôznymi aktivitami. Tento projekt sa pre žiakov z 1.B začal príjemnou prvou úlohou – predstaviť si seba ako dažďovú kvapku a nakresliť, kde by chceli dopadnú. Žiaci nakreslili, že by chceli dopadnúť do mora, na dúhu, na koníka, na futbalové ihrisko a pod. Tieto obrázky na dažďovej kvapke sme nalepili na plagát.

Potom sa prváci rozdelili do skupiniek. Každá skupinka dostala obálku s obrázkami a druhou úlohou bolo dobre počúvať príbeh o putovaní dažďovej kvapky a podľa príbehu správne usporiadať obrázky. Keď boli obrázky usporiadané, žiaci ich vyfarbili a nalepili sme ich na veľký filmový pás.

Treťou úlohou bolo vytvorenie „mapy“ o vode a na čo všetko potrebujeme vodu. Každý žiak prispel svojim obrázkom a užitočnosti vody. „Mapa“ sa tak zaplnila obrázkami vody na pitie, polievanie, umývanie, varenie, pranie, hasenie požiaru a pod.

Poslednou štvrtou úlohou bol pracovný list „Ako šetríme vodou“. So žiakmi sme si porozprávali možnosti, ako môžeme vodou šetriť, či už pri umývaní zubov, sprchovaní alebo využívaním dažďovej vody na polievanie a pod.

Projekt Deň vody sa žiakom – prvákom páčil, vďaka aktivitám sa nielen dozvedeli mnoho nového, ale i poučného a snáď niektoré rady ako šetriť vodou budú aj dodržiavať. Za vzornú prácu a zapájanie do aktivít dostali prváci nálepky s dažďovou kvapkou.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.