Čitateľský oriešok 2020 – výtvarné práce

Ako sme Vám sľúbili v januári, prinášame Vám výber výtvarných prác zo  šiesteho ročníka celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže, ktorá rozvíja u žiakov 1. stupňa ZŠ čítanie s porozumením, logické myslenie aj vnímanie medzipredmetových vzťahov.

V druhej časti súťaže žiaci zapojili svoju fantáziu a dva prečítané príbehy z prvej časti prepojili do jedného spoločného dobrodružstva, ktoré vymysleli pre postavy z oboch príbehov. Žiakom sa tak mnohokrát podarilo na výkrese rozohrať svoj – celkom nový príbeh, v ktorom sa ocitli postavičky z oboch prečítaných textov.

Na našej škole sa do súťaže zapojilo 138 žiakov a my Vám prinášame výber výtvarných prác zo všetkých tried zapojených do súťaže. Vyberali sme tie, ktoré najoriginálnejším spôsobom v kresbe prepojili prečítané príbehy. Veríme, že sa Vám budú páčiť a oceníte kreativitu Vašich detí.

4. A

3. C

3. B

3. A