Čitateľské oriešky


Vážení rodičia!

Iste všetci poznáte oriešky, z ktorých Popoluška rozlúskla krásne šaty na bál s princom. Deti na 1. stupni našej školy dostanú od nás v decembri oriešky čitateľské, aby sa pri ich lúskaní dostali do sveta fantázie a prečítali, či vypočuli dva veselé, pútavé príbehy a našli v nich odpovede na jednoduché aj zložitejšie otázky zo slovenského jazyka, matematiky, či prvouky. Súťaž tak rozvíja u detí čítanie s porozumením, vnímanie medzipredmetových vzťahov a logické myslenie.

V druhej časti súťaže žiaci zapoja svoju fantáziu a dva prečítané príbehy prepájajú do jedného spoločného dobrodružstva, ktoré vymyslia pre postavy z oboch príbehov. Svoju víziu nakreslia alebo namaľujú. Rozvíja sa tak aj detská predstavivosť, obrazotvornosť a výtvarné zručnosti detí.

Každý rok súťaž podporujú aj známe mediálne osobnosti: Adela Banášová, Petra Polnišová, Miro Jaroš, Vladimír Kobielsky a tento rok si súťaž vzal pod patronát Juraj Kemka.


Viac informácií o súťaži nájdete v prílohe alebo na webe súťaže:
https://www.skolskyportal.sk/sutaz/sutaz-citatelsky-oriesok-7-pre-ziakov-1-2-3-4-rocnika-zs

Na lúskanie čitateľských orieškov v rámci 7. ročníka súťaže sa na našej škole prihlásilo 216 žiakov 1. stupňa. Minulý rok sa štyri žiačky našej školy dostali dokonca do celoslovenského finále a ich výtvarné práce malo možnosť vidieť celé Slovensko.

Príbehy z čitateľských orieškov budú deti lúskať so svojimi triednymi učiteľkami na hodinách čítania,  alebo tak môžete s deťmi urobiť aj v pohodlí domova. Zverejníme ich pre Vás na Edupage už v najbližších dňoch. K dispozícii budete mať taktiež podcasty s jednotlivými príbehmi. Príjemné lúskanie praje

Mgr. Martin Molčan, koordinátor súťaže

predchádzajúca

Ďalšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.