ZŠ Vrútocká, Bratislava bude reprezentovať v Japonsku…


V dňoch 7. – 9. 10. 2015 navštívila našu školu a školskú jedáleň už druhýkrát  v tomto roku pani profesorka Hiroko  Nakazawa z Japonska. Je vyslankyňou  zdravej japonskej stravy, ktorá sa stala súčasťou  Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO . Zaujímala sa o výživové a nutričné hodnoty potravín v jedálnom lístku, ktoré má náš školský systém podrobne prepracovaný už z minulosti. Ocenila starostlivosť štátu o zdravé stravovanie detí v materskej, základnej a strednej škole, ktorá v Japonsku chýba. Zaujal ju v Japonsku neexistujúci mliečny program – pitie mlieka počas obedov i desiatej formou mliečneho automatu, z ktorého si žiaci počas prestávok pobytu v škole každý deň vyberajú ochutené mlieka ako doplnok stravy. Všímala si zásady slušného stolovania  v školskej jedálni, dostatok ovocia , zeleniny  a pomer mäsa, zeleniny a múčnych výrobkov v týždennej skladbe jedálneho lístka. Náš stravovací systém veľmi oceňuje, hlavne mliečny program, ktorý chce zaviesť v japonských školách. 3 dni sa u nás stravovala a vyjadrila veľkú spokojnosť. Sme radi, že si vybrala práve našu školu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.