Zápis


V dňoch 13.2. a 14.2.2015 sa na našej škole konal zápis detí do 1. ročníka, ktorý pripravili učiteľky I. st, vychovávateľky, ZRŠ J. Santerová.

Je to významná udalosť v živote každého dieťaťa, a preto sme sa snažili, aby atmosféra na zápise bola sviatočná, príjemná a deťom prijateľná.

Pri zapisovaní detí sa striedali všetky p. učiteľky I.stupňa. S budúcimi prvákmi a ich rodičmi sa milo porozprávali a zároveň ich voviedli do života našej školy a následne slávnostne odetých žiačikov zapísali do tabuľky budúcich prváčikov.

Vo vedľajšej triede vychovávateľky ŠKD s čakajúcimi deťmi maľovali pekné obrázky a vyrábali rôzne výrobky. Zápisu sa zúčastnili sa aj žiaci I. st., ktorí v pravidelných intervaloch vystúpili s krátkym kultúrnym programom.

Na zápise boli prítomné aj naše odborné pracovníčky (školská psychologička a špeciálna pedagogička), ktoré podávali rodičom detí odborné rady ako dieťa pripraviť do školy, prípadne s nimi rodičia prekonzultovali zrelosť detí na školu. Celý priebeh zápisu kontrolovali a komunikáciu s rodičmi udržiavali RŠ – RNDr. D. Bezáková a ZRŠ I.st. – Mgr. J. Santerová.

Zapísali sme 52 detí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.