Výlet na včelej farme – 3.A, 2.C


Dňa 14. 6. 2023 sme sa zúčastnili školského výletu na včelej farme Včelstvo,s.r.o v Smoleniciach. Po príchode na farmu nás očarila nádherná záhrada plná rozličných kvetov a vôní. Po privítaní sme sa všetci usadili a dobrodružstvo sa mohlo začať. V úvode sme mali možnosť pozorovať včielky v presklenom úli. Vypočuť si zaujímavé informácie o včelách a priučiť sa výrobe sviečok zo včelieho vosku. Po pútavom rozprávaní o živote včiel nasledovala prehliadka skutočných úľov a ukážka včelárskych pomôcok. Mali sme možnosť spoznať prácu včelárov a oboznámiť sa s množstvom kvetov a rastlín, ktoré zdobili včeliu záhradu. V závere prehliadky na nás čakala ochutnávka troch druhov pravého slovenského medu. Zdravá „pochúťka“ urobila radosť všetkým. Z výletu sme si odniesli veľa krásnych zážitkov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.