Výlet do Hlohovca 3.A a 4.A


Dňa 05.10.2017 sa žiaci 3.A triedy s pani učiteľkou Mgr. Evou Glasovou a žiaci 4.A triedy s pani učiteľkou Alžbetou Kösegiovou zúčastnili exkurzie v Hvezdárni a planetáriu M.R. Štefánika v Hlohovci. Na okraji Hlohovca, na kopci zvanom Svinná hora, sa nachádza hvezdáreň nesúca meno jedného z najvýznamnejších štátnikov v slovenských dejinách, ktorý bol zároveň i astronómom, M. R. Štefánika.

Hlohovecká hvezdáreň vlastní druhý najväčší ďalekohľad na Slovensku.

Žiaci navštívili aj vlastivedné múzeum v Hlohovci a nakoniec sa vyšantili v zámockej záhrade.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.