Vianočná burza 2. A


V piatok 13. decembra ožil na našej škole duch Vianoc – duch spolupatričnosti a pravých hodnôt, aby nám pripomenul, čo je v živote dôležité – myslieť aj na druhých a zvlášť na tých, ktorí to najviac potrebujú. V tomto duchu sa niesla celá akcia a aj naša trieda chcela svojou malou troškou prispieť k dobrej veci.

Najskôr sme spolu s naším triednym pánom učiteľom Mgr. Martinom Molčanom na hodinách výtvarnej výchovy vyrobili plagáty s vianočnými zvončekmi a hviezdami na výzdobu telecvične, kde sa konal vianočný bazár. A či sa nám výzdoba podarila, posúďte sami.   

Potom naše mamičky a babičky napiekli chutné vianočné koláčiky, voňavé medovníčky, ručne vyrobené vianočné ozdoby na stromček, prichystali jablkovú šťavu na zahnanie smädu a oslava lásky k druhým sa mohla začať. V pokojnej atmosfére, pri príjemnej vianočnej hudbe si návštevníci u nás za malý peniaz mohli zakúpiť chutnú dobrotu či vianočný darček. 

Pre nás to bola zaujímavá skúsenosť, pretože sme si mohli vyskúšať prácu v naozajstnom obchode a pri srdiečku nás tiež hrial pocit, že pomáhame deťom, ktoré to potrebujú…

Výťažok z predaja za našu 2.A triedu poputuje na detskú onkológiu v Bratislave, aby sme podporili aktivity ľudí, ktorí sa snažia čo najviac spríjemniť chorým deťom pobyt v tomto nemocničnom oddelení.

Ročne na Slovensku ochorie na onkologické diagnózy okolo 150 detí. Liečba trvá šesť a viac mesiacov, pričom väčšinu času jeden rodič trávi s dieťaťom v nemocnici a v domácom prostredí, zatiaľ čo ten druhý sa musí starať o obživu rodiny. Sú v zložitej situácii a pomáhať sa im snaží aj nadácia Deťom s rakovinou. Okrem adresnej pomoci rodinám je nevyhnutné aj neustále inovovanie a modernizovanie prostredia, v ktorom sa deti liečia. 

Práve na tieto účely chceme prispieť aj my, deti z 2.A triedy. Za jeden večer sme spoločne vyzbierali 200 eur, vďaka štedrosti rodičov našej triedy, ale aj celkom neznámych ľudí pri predaji vianočných dobrôt.

Vážime si Vašich príspevkov a ďakujeme, že nás učíte, že je dôležité pomáhať!

Viac informácií o aktivitách nadácie nájdete na detomsrakovinou.sk.

Koordinátori akcie: Mgr. Lukáš Srnka, Mgr. Alena Boledovičová, Mgr. Iveta Viglašová

Zodpovedný: Mgr. Martin Molčan /za 2.A triedu/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.