Týždeň zdravej výživy a jeho priebeh


Týždeň zdravej výživy na našej škole prebiehal od 19.10. do 23. 10. 2015.

Začal sa  Dňom jablka, rozhlasovým okienkom a zabudnutým ovocím – dula a rozprávkou a rozdaním jabĺk každému žiakovi našej školy. Druhý deň patril nátierkam a zásadám stravovania.Pani kuchárky žiakom pripravili  dve nátierky: šunkovú a vajíčkovú. Pani učiteľky im ich starostlivo ponatierali.  Zdravé ovocné koláčiky a raw tortičky od mamičiek i babičiek sme chutnali v stredu, ktorý sme nazvali: “ Ochutnaj koláč mojej mamy“.  Štvrtý deň sme poriadnou rozcvičkou bojovali proti obezite. V IV.B triede hovorili aj o hygiene, preto si vlastnoručne vyrobili glycerínové mydlo s vôňou jabĺčka.Posledný projektový deň zhrnul a vyhodnotil všetko, čo sme sa naučili o zdravej výžive. Každá trieda si projekty vystavila pred svoju triedu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.