ŠvP Pribylina – Račkova dolina


 Vyrážali sme v nedeľu. Cesta trvala dlho, i keď sme mali dve prestávky. Keď sme dorazili, ubytovali sme sa v hoteli, urobili si menovky na dvere a mali sme večeru. Pani učiteľky nás prekvapili uvítacou diskotékou.

 Každý deň sme mali bohatý a zaujímavý program. Trochu sme sa aj učili, ale hlavne sme chodili vonku, športovali a súťažili, chodili na vychádzku a výlety. Robili sme aj umelecké diela z prírodného materiaálu. V utorok sme navštívili skanzen Pribylina, kde sme videli nádherné drevenice, dom zemana – kúriu a kostol. Na druhý deň po raňajkách nás už čakal autobus a odviezol nás do Demänovskej jaskyne slobody a do Prírodovedného múzea v Liptovskom Mikuláši. Skoro všetkým sa páčilo hlavne v jaskyni, pretože nám na malú chvíľu zhasli. Aj v múzeu bolo pekne. Videli sme vypchaté zvieratá a veľa zaujímavých exponátov z jaskyne, sieň o vesmíre a život v horách.

 Jeden večer sme pozerali film Lovecká sezóna a potom sme mali kvíz. Súťažili sme v družstvách, napr. veveričky, medvede, jelene, zajace… Iný večer sme mali tanečný, na ktorom sme tancovali tanec Po valašsky od zeme a Popoluškin tanec.

 V predposledný deň školy v prírode sme mali Olympiádu. Súťažilo sa v disciplínach – slalomový beh okolo stromov, zhadzovanie plechoviek, hádzanie šišiek do kruhu, udržanie tenisovej loptičky na rakete, skákanie na švihadle, preskakovanie cez lanový rebrík či hádzanie krúžkov na cieľ. Najlepšia disciplína bola preťahovanie lanom. Vyhrali veveričky. J Večer sme mali vyhodnotenie a každý si odniesol medailu a darček. Rozlúčili sme sa pyžamovou párty.

Keďže toto bola pre štvrtákov posledná škola v prírode, nikdy na ňu nezabudnem. Bolo super!!!

 

Autori: Sárka Solárová, Adam Brezovský

Zodpovedné: A. Boledovičová, D. Koršňáková

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.