Projektové vyučovanie Dni zdravej výživy a Halloween v 3.A


Posledné októbrové dni patrili v 3. A zdravej výžive. 

Najskôr sme mali Deň jablka, kedy sme sa dozvedeli veľa zaujímavostí o tejto zdravej pochúťke a zároveň si precvičili svoje vedomosti zo slovenského jazyka a matematiky v úlohách tematicky zameraných práve na jabĺčka. 

Každý si tiež doniesol nejakú zdravú potravinu – nielen ovocie, či zeleninu, ale čokoľvek, čo doma jedáva – napríklad ovsené vločky, špaldovú múku, sóju, či vlašské orechy… 

Z donesených potravín sme si urobili výstavku.

Za domácu úlohu nám triedny pán učiteľ dal vyhľadať na internete informácie o svojej zdravej potravine a napísať o nej 2 – 3 vety. Každý potom prezentoval spolužiakom vo svojej skupine, čo sa o zdravej potravine dozvedel a celá skupina spoločne vytvorila projekt o týchto potravinách.

Vytvorené projekty sme nakoniec odprezentovali celej triede.

Takisto sme sa naučili, čo je to pyramída zdravia, koľko porcií ovocia a zeleniny by sme denne mali jesť a aby sme na to nezabudli, jednu takúto pyramídu sme si spoločne aj vytvorili a ozdobili ňou dolnú chodbu našej školy, aby nám všetkým pripomínala, čo je pre nás prospešné a zdravé.

Posledný deň pred jesennými prázdninami sme mali vyučovanie v maskách. A keďže bol Halloween, nechýbali ani ježibaby, upíri, či duchovia. Spolu sme si zatancovali halloweenske brain braiky, prečítali si príbeh o ježibabe Krušpindíne a vyriešili zaujímavé úlohy.

Zodpovedný: Mgr. Martin Molčan, triedny učiteľ 3. A

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.