Predvianočný čas v 2.A


Vianočný čas vzájomného obdarúvania sa a myslenia na druhých sa do srdiečok detí z 2.A priblížil už koncom novembra. 

Naša trieda sa zapojila do krásneho projektu Hľadá sa Tvoj macík, v ktorom sme pomohli chorým detičkám. Národný ústav detských chorôb urobil zbierku plyšových medvedíkov, ktoré poputovali na Charitatívny bazár medvedíkov. Výťažok šiel pre choré deti, ktoré nemali v živote toľko šťastia ako my a musia ležať v nemocnici.

Doniesli sme obrovskú hŕbu medvedíkov – malých, veľkých i obrovských… A všetkých sme sa vzdali kvôli iným…

Keďže sa už tešíme na Vianoce, rozhodli sme sa zapojiť aj do akcie zdobenia stromčekov pri našej škole. Naše žiarivo červené salónky s bielymi ornamentmi, ktoré sme sami vyrobili, zdobia stromček hneď pod oknami našej školy.

A zdá sa, že do našej školy privolali aj Mikuláša, lebo hneď po ozdobení nášho stromčeka, privítal do našej triedy. Zaspievali sme mu pesničku, zarecitovali básničku a keďže máme dobré srdiečka, Mikuláš nás aj obdaroval, a to hneď dvakrát, počas oboch dní, keď sme na našej škole slávili jeho sviatok. Navštívil nás aj anjel a malý čertík, ale ten u nás nemal veľa práce, a tak nás na pamiatku len trochu ufúľal sadzou z komína. 

A aké by to boli Vianoce bez rozprávok? Počas mikulášskych dní na našej škole nás čakala tá s Vianočným príbehom. Formou dramatizovaného čítania nám ju priblížila naša vzácna návšteva – lektorka a autorka programov na podporu čítania u detí p. Eliška Sadíleková. Aj vo Vianočnom príbehu sme sa učili ľudskej spolupatričnosti a tomu, že najväčšie dary nie sú dary hmotné, ale tie, po ktorých túži naše srdce.

P.S. Triedny učiteľ Mgr. Martin Molčan ďakuje rodičom žiakov za aktívne zapojenie detí do zbierky Hľadá sa Tvoj macík.   

Koordinátori spomenutých akcií v príspevku: Mgr. Alena Boledovičová, PaedDr. Darina Balážková

Zodpovedný: Mgr. Martin Molčan

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.