Predstavujeme finalistov celoslovenskej súťaže Čitateľský oriešok 7

Presne 333 kresieb z každého ročníka postúpilo do ďalšieho kola už siedmeho ročníka čitateľsko-výtvarnej súťaže Čitateľský oriešok 7. Až 19 žiakov našej školy porota vybrala do hlasovania verejnosti na Facebooku.

Žiaci prvého, druhého, tretieho a štvrtého ročníka základných škôl na Slovensku sa mohli aj v tomto neštandardnom školskom roku, ktorý prebieha z veľkej časti dištančne, prihlásiť do celoslovenskej čitateľsko-výtvarnej súťaže s názvom Čitateľský oriešok 7. Najväčšiu súťaž, ktorá už po siedmy raz rozvíja u žiakov čítanie s porozumením a fantáziu, prinieslo do slovenských škôl odborné nakladateľstvo RAABE Slovensko spolu so svojimi partnermi. Tvárou tohto ročníka súťaže je obľúbený herec a zabávač – Juraj Kemka.

Úlohou detí bolo v rámci každého ročníka prečítať dva krátke texty,po ich prečítaní odpovedať na kontrolné otázky, ktoré preverili, či deti prečítanému textu aj porozumeli, a následne prečítané dva príbehy preniesť do jednej jedinej kresby.

Postupujúce práce sa teraz budú uchádzať o hlasy vo verejnom hlasovaní na facebookovom profile RAABE. Žiaci, učitelia, rodičia, starí rodičia, kamaráti a všetci známi tak svojím lajkovaním môžu podporiť mladých autorov kresieb. Práce s najväčším počtom lajkov v rámci verejného hlasovania získajú hodnotné ceny. Nezávisle od verejného hlasovania bude prebiehať aj posudzovanie kresieb profesionálnymi výtvarníkmi, ktorí z každého ročníka vyberú trojicu kresieb. Aj ich autori budú odmenení cenami.

HLASOVANIE VEREJNOSTI BUDE PREBIEHAŤ AŽ DO 17. MÁJA 2021 DO 12.00 HODINY.

Fotogalériu postupujúcich prác za 1. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Fotogalériu postupujúcich prác za 2. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Fotogalériu postupujúcich prác za 3. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Fotogalériu postupujúcich prác za 4. ročník nájdete TU. Hlasujte!

Prosím, podporte našich žiakov Vaším lajkom na Facebooku.

Ďakujeme.

Mgr. Martin Molčan koordinátor súťaže