Predstavenie GAŠPARKO – SĽUK v Rusovciach


Žiaci 1.-4. roč. si užili peknú , tanečnú veselohru pre deti v krásnych priestoroch SĽUKURusovciach.

Gašparko je milá a veselá rozprávková postavička, ktorá deťom priblíži atmosféru niekdajších jarmokov.  Zavedie deti do rozprávkovej jarmočnej krajiny, kde je dobrá nálada, spev, krik, tanec i rôzne huncúctva  . Žiaci sa započúvajú i zapoja  do spevu pesničiek, rozprávok a tancov, ktoré predvádzajú členovia  Sľuku. Poznajú čo je FOLKLÓR –  toto umenie , ktoré sme zdedili po našich predkoch.

Predstavenie sa nám veľmi páčilo!

 

Pripravila: Mgr. J. Santerová

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.