Každá vec, každý projekt odzrkadľuje toho, kto ho vytvoril. Takýmto projektom môže byť stavba, ktorá v sebe odráža individualitu architekta, ktorý ju navrhol, kniha, ktorú napísal spisovateľ, alebo maľba, ktorú namaľoval maliar.

V 3. A  triede sme maľovali páva. Krásny vták, ktorého pôvodnou domovinou sú tropické pralesy v Indii, deti zaujal a žiaci dostali za úlohu, namaľovať ho tak, ako ho vidia oni sami. So záujmom som sledoval ako sa v maľbe prejavovala osobnosť a vlastnosti toho-ktorého žiaka. Dôslednosť a zmysel pre detail, či odvaha experimentovať, to všetko vytvorilo unikátnu zbierku jedinečných malieb. Všetky majú niečo spoločné a predsa je každá iná. Posúďte sami a pozrite si skvelé práce 8-9 ročných detí.

Mgr. Martin Molčan, triedny učiteľ