OBJAV STROM # challenge 1 alebo VÝZVA PRIJATÁ! SPLNENÁ!


V rámci súťaže Objav strom žiaci 2.B „sovičky“ pod vedením tr. učiteľky D. Koršňákovej prijali výzvu a dňa 12.10.2017 v školskej ohrádke vysadili strom Liquidembar styraciflua – Ambrovník styraxový, ktorý má krásny tvar a nádherné sfarbenie listov v jeseni, od tmavo purpurovej farby cez fialovo-hnedú, žltooranžovú až po šarlátovú a vínovo červenú. Listy a konáriky sú aromatické, vôňou pripomínajú mrkvu.

Pri vysádzaní, hlavne pri rýľovaní, pomohli aj žiaci 7.A s pánom učiteľom Srnkom. Druháci pomáhali lopatami jamu pre strom vyhĺbiť, posadený strom zasypať zeminou a dobre poliať. Práca sa nám darila, zábava a úsmev nechýbali. Ambrovník už teraz stačí spevniť podperou, aby mu neuškodil silný vietor,  pravidelne polievať a zaželať mu, nech sa mu darí.

Splnenie výzvy sa nám podarilo hlavne vďaka sponzorom, ktorí strom zakúpili a doviezli do školy. Obrovské poďakovanie patrí rodičom našich žiakov Miška a Andreja.

 

SPONZORI:

pani a pán Brindzíkoví

pani Ďurovičová a pán Kiss

pán Ďurovič

záhradkárstvo KULLA

 

ĎAKUJEME!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.