O Bauhause a malých dizajnéroch

Dňa 3. 4. 2019 žiaci V. B. tried.y navštívili interaktívnu výstavu v medzinárodnom dome detí Bibiana.

V roku 1919 bola v nemeckom Weimare založená škola s umelecko-remeselným zameraním, ktorá dodnes ovplyvňuje stredné i vysoké školstvo v celej Európe.

V tejto škole nazvanej Bauhaus boli položené základy výtvarno-technického odboru, dnes všeobecne známeho ako dizajn. Pre deti boli pripravené „dielničky“, v ktorých sa  mohli zahrať na malých návrhárov, vyskúšať si v kostýmy dadaistického divadielka, poskladať si abstraktné obrázky, vystavať funkcionalistický dom a skúsiť si skonštruovať vlastné auto.

Zodpovedná za akciu: PaedDr. Marta Balážová