Novoročné športové zápolenie


Dňa 26.1. 2019 / v sobotu/ pripravili pre žiakov z krúžkov: POZNAJ SVOJE MESTO I a II; TURISTICKÝ Novoročné športové zápolenie v telocvični na ZŠ Vrútocká.

Po privítaní a rozcvičke ich čakalo  8  disciplín /hod tenisovou loptou na cieľ, beh vzad, beh-slalom s malou loptičkou na lyžičke, beh s tenisovou raketou a loptičkou na nej, skákanie vo vreci, skok z miesta do diaľky, beh dvojíc so zaviazanými nohami, štafetový beh/. Po prvej časti mali žiaci oddych /desiatovú prestávku/.Po nej opäť pokračovali. Ďalších 8 disciplín sa zameralo na:- cvičení na lavičkách /priťahovanie sa, preskakovanie, chodenie po úzkej lavičke/- posilnenie dolných končatín /skákanie na jednej nohe – slalom/- gymnastické prvky /kotúľ vpred 3x za sebou, kotúľ vzad 3x za sebou- tanec / s obručou/- na dribling basketbalovou loptou- zvládnutie opičej dráhy /preliezanie cez švédsku debnu, a jej rozložené časti/- lezenie po rebrinách + posilňovanie brušných svalov / žiak zavesený na rebrinách priťahoval kolená k sebe/- silovú disciplínu / preťahovanie lanom –  skupina žiakov/Na záver boli žiaci odmenení keksíkom a džúsom. Každý žiak dostal aj  diplom za úspešné absolvovanie „Novoročného športového dopoludnia“.


Zodpovedné: vedúce krúžkov PSM I. Mgr. A. Boledovičová, PSM II.  Monika Penevová, Turist. Mgr. I. Viglašová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.