Modrý deň v IV.B triede


Dňa 22.3. sme si v triede spravili projekt o Dni vody. Hneď po zvonení na prvú hodinu sme si sadli na koberec a pani učiteľka nám na chvíľu pustila zvuky vody v prírode. Zavreli sme oči. Mali sme si predstaviť, kde by sme chceli byť, keby sme boli dažďovou kvapkou. Potom sme si sadli naspäť do lavíc a pani učiteľka nám rozdala papierové dažďové kvapky, na ktoré sme dopísali vetu: Keby som bola dažďovou kvapkou, chcela by som byť …

den_vody_2

Na matematike sme urobili jednoduchý pokus – nechali sme na 10 minút kvapkať vodu v umývadle do odmerky. Zatiaľ sme s pani učiteľkou nám vypracovali slovné úlohy o vode v domácnosti, napr. koľko vody sa minie na kúpanie, umývanie riadu a pod. a koľko za spotrebovanú vodu zaplatíme. Z nášho pokusu sme zistili, že za 10 minút nám len tak do umývadla pri zle uzavretom kohútiku odkvapká približne 100 ml vody.

Na čítaní nám učiteľka prečítala príbeh bol o vodných trpaslíkoch a kolobehu vody v prírode, ku ktorému sme si nakreslili obrázok.

Všetkým sa tento projektový deň veľmi páčil.  🙂 🙂

Zodpovedná: Darina Koršňáková

Autorky textu: Simona Gajdošíková, Zoja Gajdošová, 4.B

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.