Lyžiarsky výchovno-výcvikový kurz


V dňoch 25.1.-30.1.2015 sa žiaci našej školy pod vedením učiteľky TSV H. Skovajsovej zúčastnili LVVK v nádhernom prostredí Vysokých Tatier – v Tatranskej Lomnici . Výcviku sme sa zúčastnili spolu s dvoma ďalšími školami: ZŠ Borodáčova a ZŠ Ružová Dolina. Pedagógovia aj žiaci oboch škôl boli ústretoví, priateľskí, spolupráca bola dobrá. Penzión Encián sa nachádzal cca 300 m od lyžiarskeho strediska, od nástupu na sedačkovú lanovku „ŠTART“. Išlo o veľkokapacitnú (6 miestnu) vyhrievanú lanovku. Na ňu nadväzovala ďalšia 4-miestna lanovka „Čučoriedky“, obe vhodné pre základný a zdokonaľovací výcvik. Ďalej nadväzovala kabínková lanovka na Skalnaté Pleso, ktorú využili naši najzdatnejší lyžiari. Vzhľadom na výborné snehové podmienky mohol prebiehať kvalitný lyžiarsky výcvik. V závere LVVK sa uskutočnili preteky v slalome, ktoré všetci lyžiari zvládli výborne.

V deň príchodu do Tatier, sme navštívili Štrbské Pleso, kde prebiehala Svetová zimná univerziáda. Počas voľného dňa od lyží, sme navštívili Tatranský Ľadový dom na Hrebienku, kde začínala výstava ľadových sôch. Zbehli sme aj na neďalekú Bilíkovu chatu.

Vďaka vhodným snehovým podmienkam, dobrému počasiu a dobrej disciplíne žiakov sa hlavný cieľ kurzu v plnej miere splnil.

Zodpovedná: Helena Skovajsová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.