KLIMATICKÉ ZMENY

Dňa 18. 11. 2019 sa žiaci 7. A a 7. B triedy zúčastnili poučnej prednášky o klimatických zmenách, ktorá sa konala pod záštitou  miestneho zastupiteľstva Ružinov. Klimatológ Jozef Pecho zo Slovenského hydrometeorologického ústavu nám vo svojej prednáške priblížil príčiny, prejavy a hlavne dôsledky klimatických zmien.

Prostredníctvom prednášky tak chcel apelovať hlavne na žiakov a mladých ľudí, aby na riešení narastajúcich  teplôt a častejšieho výskytu období sucha zapracovali všetci na globálnej úrovni a aby tomu každý niečo obetoval. Riešenie vidí napríklad v zásadnej transformácii celého priemyslu, vo výraznom zredukovaní spotreby materiálnych vecí, napríklad oblečenia, ale aj potravín. Nápomocné by podľa neho bolo aj zredukovanie počtu automobilov na cestách. Pokiaľ sa dá, treba chodiť pešo alebo MHD a tiež výrazne obmedziť letecké cestovanie do zahraničia.

Veríme, že si žiaci a spolu s nimi aj všetci ostatní vezmú k srdcu tieto rady a spravia tak niečo užitočné a prospešné pre našu krajinu, planétu a tiež pre ďalšie generácie, ktoré na tento svet po nás ešte len prídu!

Zodpovedná: Mgr. Z. Kanisová, Ing. I. Šišoláková