Farebná cesta časom


Rok 2015 bol vyhlásený UNESCO za rok svetla a na svetle založených technológií. Pri tejto príležitosti sa naša škola zapojila do projektu „Farebná cesta časom“, ktorý bol určený pre 6-členné tímy žiakov ZŠ a prebiehal v priestoroch SOŠCH. Témou boli pigmenty, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva UNESCO. Žiaci pripravovali oxid železitý a berlínsku modrú, ktoré sa vyskytovali už v dávnych dobách na umeleckých dielach.

Po skončení cvičenia žiaci dostali plátno, štetce a skúmavky s ďalšími pigmentami na namaľovanie obrazu. Našu školu reprezentovali žiaci: Peter Belašic a Benjamín Dučák z IX.A, Lea Komanderová a Hana Sláviková z VIII.A a Ema Kriglerová a Marek Šimun z VIII.B.

Zodpovedná za akciu: Ivana Šišoláková

 

predchádzajúca

Ďalšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.