Exkurzia v Malinove


Dňa 23.10.2018 sme sa zúčastnili prehliadky Strednej odbornej záhradníckej školy v Malinove. Hneď na začiatku nás očarila krásna jesenná výzdoba. Inšpirovali sme sa vyrezávanými tekvičkami a ikebanami, ktoré vytvorili šikovní žiaci tejto školy. Po škole nás sprevádzal milý sprievodca. Všetci sme sa zhodli, že sa nám najviac páčil park a pokusy. Bývalý žiak tejto školy, ktorý experimentuje s vedou nám ukázal rôzne chemické pokusy; ako napríklad horenie horčíka, blesk a druhy zápaliek, ktoré sme doteraz nepoznali. Škola sa nachádza v prekrásnom parku, v ktorom bolo veľa cudzokrajných drevín ako napríklad 300 ročný tis, ginkgo biloba a obrovské platany. V parku boli taktiež veľké skleníky, v ktorých pestujú mnoho druhov rastlín, kaktusy, aloe vera a orchidee.

Bola to veľmi zaujímavá a poučná exkurzia, ktorú sme si všetci užili.

Autorky: Sára Solárová, Nina Masárová (7.B.)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.