Divadelné predstavenie Margita v oratóriu na Trnávke


V piatok 8.2. 2019 žiaci, ktorí chodia na NBV, navštívili divadelné predstavenie v oratóriu na Trnávke. Predstavila sa im osoba, ktorá sa nenápadne pohybovala v blízkosti saleziánov, a ktorá v saleziánskom diele zanechala nezmazateľnú stopu. Margita to bola mama sv. Jána Bosca- kňaza a zakladateľa saleziánskej rodiny. Margita Occhienová, nazývaná tiež mama Margita, sa narodila v roku 1788 v Taliansku.Príbeh sa žiakom veľmi páčil, na záver ocenili amatérskych hercov veľkým potleskom.


Zodpovední: učiteľ NBV Mgr. L. Dzian + TU I.B Mgr. A.Boledovičová, TU II.A Mgr. D. Bošková, TU II.B Mgr. K. Slebodníková, TU IV.B Mgr. I. Viglašová, ZRŠ Mgr. J. Santerová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.