Deň Zeme v 2.B triede


22. apríl je Deň Zeme.  Patrí medzi najuznávanejšie a najpopulárnejšie podujatia na záchranu Zeme. 22. apríl je už tradične dňom, kedy má naša planéta sviatok. Aj naša trieda si tento sviatok pripomenula čítaním pekného a poučného textu. Žiaci si zopakovali, aké dôležité je triedenie odpadu do správnych farebných košov /nádob/. Aj sa dozvedeli, že na nákup je vhodné nosiť plátennú tašku a nie igelitovú. Taktiež, že zo starých vecí sa dajú vyrobiť nové. A zelenina a ovocie chutia najlepšie z vlastnej záhradky. Precvičili si aj intonáciu oznamovacích a opytovacích viet, teda učivo, ktoré druháci práve preberajú.

Žiaci vypracovali množstvo úloh. Na záver nakreslili ZDRAVÚ PLANÉTUNEZDRAVÚ PLANÉTU. O nakreslených obrázkoch diskutovali.

Zodpovedná TU: Mgr. Iveta Viglašová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.