Deň vody


Na našej škole sme si 22. 3. 2022 pripomenuli Svetový deň vody, ktorý sa začal datovať od roku 1993. Tento rok bol venovaný podzemným vodám. Žiačky deviateho ročníka Claudia a Katka navštívili žiakov 4.A, 4.B, 5.B, 6.A a 8.A s prednáškou o vode, jej dôležitosti pre náš život, pripomenuli žiakom správny pitný režim  aj bohatosť výskytu minerálnych vôd na Slovensku.Pre mladších spolužiakov pripravili pracovné listy, starší sa popasovali s otázkami z prednášanej témy.

Pani učiteľka Veronika Kytová na hodine fyziky so šiestakmi urobila pokus, ktorým dokázali, ako sa voda čistí procesom filtrácie. S triedami 5.B a 9.A navštívila Aurelium, kde si pozreli aj pavilón o vode.

Triedy 5.A a 7.A majú naplánované v mesiaci apríl navštíviť laboratórium Kids lab vo Vlčom hrdle, kde sú pre nich pripravené pokusy na tému Voda.

 

PODZEMNÁ VODA – ZVIDITEĽNIŤ NEVIDITEĽNÉ

Zodpovedná za akciu: Ivana Šišoláková

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.