DEŇ NARCISOV – RR

Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná finančná zbierka Ligy proti rakovine. Už 23. rok ulice miest a obcí v jediný deň v roku – tentokrát 11. apríla – štvrtok – zaplavia žlté narcisy.

Každý, kto si narcis pripne na svoj odev, vyjadrí týmto gestom podporu a spolupatričnosť ľuďom, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov – žiakov našej školy – prispievajúci umožnia realizáciu projektov a programov, smerujúcich predovšetkým ku konkrétnej, praktickej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám naprieč celým Slovenskom.

Finančné prostriedky vyzbierané počas Dňa narcisov budú odovzdané v centre Ligy proti rakovine, spočítané pracovníkmi banky a budú použité na pokračovanie overených a užitočných projektov určených priamo onkologickým pacientom a ich rodinám.

Patria sem:

• Bezplatné onkoporadne
  • Sieť psychológov – bezplatné individuálne a skupinové poradenstvo
  • Rodinná týždňovka
  • Relaxačné pobyty pre pacientov
  • Ubytovacie zariadenia pre rodičov detí liečených na rakovinu
  • Jednorazový finančný príspevok
  • Aktivity zamerané na oblasť prevencie a predchádzaní onkologickým ochoreniam a pod.

Ak ste sa rozhodli pripnúť si narcis a venovať tak myšlienku niekomu, kto zápasí s chorobou, môžete tak urobiť vo štvrtok

11. apríla od 7,30 do 11,00 v priestoroch našej školy.

Ďakujeme všetkým, ktorí povýšili narcis na kvet pomoci!

Mgr. A. Boledovičová , dobrovoľníci ZŠ

Vyzbierali sme: 581,01€. Ďakujeme!

Zodpovedné: Mgr. A. Boledovičová,  Mgr. I. Viglašová