ATLETIKA I. stupeň


Dňa 7.6.2018 privítala naša škola opäť žiakov z ružinovských škôl na školskom dvore. Pozvanie prijali ZŠ Borodáčová, ZŠ Drieňová, ZŠ Nevädzová, ZŠ Kulíšková. Po slávnostnom otvorení sa prihovorila prítomným žiakom a pedagógom p. riaditeľka RNDr. Barina Bezáková. V tomto školskom roku sponzorovalo túto atletickú súťaž TESCO banánmi, melónmi a minerálnymi vodami nielen žiakov, ale i prítomných pedagógov a žiakov, ktorí pomáhali pri organizovaní tohto športového podujatia.

 

Žiaci 1.- 4. ročníka súťažili:
1. v behu na 40 metrov /1. a 2. ročníky/; v behu na 50 metrov /3.-4. ročníky/
2. v skoku do diaľky
3. v hode kriketovou loptičkou
4. v štafete / 40 m – prvák+40 m – druhák+ 50 m – tretiak+50 m štvrták /

 

Žiaci si vyskúšali aj netradičné športové disciplíny, napr. hod tenisovou loptičkou na pyramídu, kráčanie s chodúľmi, rýchle nohy na plastovom „rebríku“, nosenie tenisovej loptičky na tenis. rakete, skákanie vo vreci.

 

Umiestnenie:
1. miesto ZŠ Kulíšková
2. miesto ZŠ Vrútocká
3. miesto ZŠ Nevädzová
4. miesto ZŠ Drieňová
5. miesto ZŠ Borodáčová

 

Ocenili sme aj najmladších žiačikov- prváčikov medailami za 1.- 3. miesto.
Náš prváčik Sebastián Halász získal 2. miesto.

 

 

Zodpovední pedagógovia: Mgr. Iveta Viglašová, Mgr. Alena Boledovičová, Mgr. Helena Skovajsová, Mgr. Lukáš Srnka

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.