Vyhlásenie o zásadách ochrany osobných údajov


Ochrana vašich osobných údajov je pre nás veľmi dôležitá, a preto plne prebieha v súlade s Všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov – Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 z 27.4.2016. Obavy mať nemusíte. Vaše údaje sú u nás v bezpečí a nebudú nikdy poskytnuté tretej strane.

Kto bude zhromažďovať vaše osobné údaje?

Spoločnosť Základná škola na Vrútockej ul. č. 58IČO: 31780831 (ďalej len zsvrutocka.sk).

Ochrana osobných údajov je pre nás dôležitá. U nás, vo zsvrutocka.sk dodržujeme nasledujúce princípy:

 • Nepýtame sa na osobné informácie, ak ich skutočne nepotrebujeme.
 • Nezdieľame vaše osobné informácie s nikým ďalším, okrem prípadov týkajúcich sa zákona, vývoja našich produktov alebo ochrany našich práv.
 • Neukladáme osobné informácie na našich serveroch, ibaže sa jedná o prebiehajúce využívanie našich služieb.

Nižšie uvedené vyhlásenie o ochrane osobných údajov obsahuje aj tieto princípy. Toto prehlásenie o ochrane osobných údajov sa týka všetkých našich služieb, vrátane zsvrutocka.sk.

Pokiaľ máte otázku ohľadom prístupu alebo opravy vašich osobných dát, prosím, kontaktujte nás.

Vo zsvrutocka.sk rešpektujeme vaše súkromie nech sa jedná o akúkoľvek informáciu, ktorú môžeme ukladať pri prevádzke našich stránok.

Rozsah spracovania osobných údajov

Vaše osobné údaje získavame, ak:

 • nás kontaktujete prostredníctvom webových stránok,
 • pridáte k príspevku komentár,
 • si objednáte službu na našich webových stránkach,
 • nám pošlite dopyt na naše služby,
 • s nami uzavrite zmluvu,
 • nám údaje sami poskytnete e-mailom, telefonicky alebo iným spôsobom.

Spracovávame tieto údaje:

 • meno a priezvisko alebo obchodná firma,
 • telefónne číslo,
 • e-mailová adresa,
 • poštová adresa,
 • IP adresa,
 • identifikácia prehliadača, operačného systému a ďalšie informácie pre analýzu návštevnosti,
 • cookies.

Účely spracovania a ich právny základ

Plnenie zmluvy

Údaje, ktoré nám poskytujete, používame na to, aby sme vás kontaktovali späť s odpoveďou na vaše požiadavky na účely plnenia zmluvy, vybavenie vašich objednávok.

Všetky osobné údaje sú spracované zákonným a transparentným spôsobom a sú vyžadované iba primerané, relevantné a nevyhnutné údaje vo vzťahu k účelu spracovania.

Newsletter (oprávnený záujem)

Osobné údaje spracovávané za účelom zasielania newsletterov, ktoré upozorňujú na novo vydané články na našom webe alebo obsahujú aktuálne novinky. Naše newslettre posielame obvykle 1-2x mesačne.

Komentáre (oprávnený záujem)

Keď návštevníci pridajú komentár na tento web, sú zhromažďované údaje zobrazené vo formulári pre komentár, ďalej IP adresa návštevníka a reťazec user agent definujúci prehliadač, čo pomáha na detekciu spamu.

Službe Gravatar môže byť poskytnutý anonymný reťazec vytvorený z vašej emailovej adresy (nazývaný aj hash), vďaka ktorému je možné určiť či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar sú k dispozícii tu: https://automattic.com/privacy/

Po schválení vášho komentára je váš profilový obrázok viditeľný pre verejnosť v kontexte vášho komentára.

Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby detekcie spamu, ktorá môže byť umiestnená v zahraničí. Zásady ochrany osobných údajov služby Akismet anti-spam nájdete tu: https://automattic.com/privacy/

Kontaktné formuláre (oprávnený záujem)

Na našich stránkach nájdete kontaktné formuláre, ktoré slúžia na požiadanie našich služieb alebo na zaslanie dotazu či iné informácie. Tieto formuláre zbierajú osobné údaje iba za účelom spätného kontaktovania s odpoveďou.

Cookies (oprávnený záujem)

Detailné informácie o používaných cookies a nastavení preferencií nájdete na stránke Zásady cookies (EU).

Štandardné webové prehliadače (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a pod.) podporujú správu cookies. V rámci nastavenia prehliadačov môžete jednotlivé cookie ručne mazať, blokovať či úplne zakázať ich použitie, je možné ich tiež blokovať alebo povoliť len pre jednotlivé internetové stránky. Pre detailnejšie informácie prosím použite nápovedu vášho prehliadača. Pokiaľ bude mať váš prehliadač použitie cookies povolené, budeme vychádzať z toho, že súhlasíte s využívaním štandardných cookies zo strany nášho servera.

Deaktivácia cookies v rôznych prehliadačoch

Chrome: support.google.com

Opera: help.opera.com

Firefox: support.mozilla.org

MSIE: windows.microsoft.com

Safari: support.apple.com

Push notifikácie (oprávnený záujem)

Na našich webových stránkach používame push notifikácie na upozornenie na nový obsah. Push notifikácie, alebo aj „oznámenia“ sú krátke informačné správy, ktoré sa vám zobrazujú na ploche počítača či obrazovke mobilného telefónu. Pre rozosielanie push notifikácií sa využíva služba OneSignal, ich zásady ochrany osobných údajov nájdete tu https://onesignal.com/privacy_policy

Prihlásenie k push notifikáciam môžete spravovať vo svojom prehliadači, kde ich môžete deaktivovať.

Deaktivácia push notifikácie v rôznych prehliadačoch

Chrome: support.google.com

Opera: help.opera.com

Firefox: support.mozilla.org

MSIE: windows.microsoft.com

Safari: support.apple.com

Vložený obsah z ďalších webov (oprávnený záujem)

Príspevky na týchto stránkach môžu obsahovať vložený obsah (napríklad videá, obrázky, články atď.). Vložený obsah z iných webových stránok sa chová rovnakým spôsobom, ako keby návštevník navštívil iný web.

Tieto webové stránky môžu zhromažďovať údaje o vás, používať súbory cookies, vkladať ďalšie sledovanie od tretích strán a sledovať vašu interakciu s týmto vloženým obsahom, vrátane sledovania interakcie s vloženým obsahom, pokiaľ máte účet a ste prihlásený na danú webovú stránku.

Analytika (oprávnený záujem)

Využívame služby Google Analytics pre anonymnú analýzu správania sa užívateľov našich webových stránok, aby sme mohli nájsť a opraviť chyby v užívateľskom rozhraní. Táto aplikácia môže využívať cookies na mapovanie vášho pohybu na našich webových stránkach. Viac informácií nájdete na stránkach služby https://www.google.com/analytics/learn/privacy.html?hl=sk

Ako dlho uchovávame vaše údaje?

Ak pridáte komentár, komentár a jeho metadáta budú uchovávané po dobu neurčitú. Údaje sú uchovávané za účelom automatického rozpoznania a schválenia všetkých následných komentárov, namiesto ich držania v rade moderovania.

Pre užívateľov, ktorí sa registrujú na tomto webe (ak majú túto možnosť), ukladáme aj osobné údaje, ktoré uvádzajú vo svojom užívateľskom profile. Všetci používatelia môžu kedykoľvek vidieť, upravovať alebo zmazať svoje osobné údaje (s výnimkou toho, že nemôžu zmeniť svoje užívateľské meno). Administrátori webu môžu tiež tieto informácie zobraziť a upravovať.

Aké máte práva?

Pokiaľ máte na tomto webe účet alebo ste tu pridali komentáre, môžete požiadať o obdržanie súboru s exportom osobných údajov, ktoré o vás uchovávame, vrátane všetkých údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať o odstránenie všetkých osobných údajov, ktoré o vás uchovávame. Táto možnosť nezahŕňa údaje, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov. Kontaktné údaje Pokiaľ máte otázku ohľadom prístupu alebo oprave vašich osobných dát, prosím, kontaktujte nás.