DNI ZDRAVEJ VÝŽIVY V III.B A IV.B TRIEDE

V tomto šk. roku si žiaci III.BIV.B triedy s triednymi učiteľkami pripravili množstvo zaujímavých aktivít počas Dní zdravej výživy.

26.10. – štvrtok

• V spolupráci so školskou jedálňou pripravili naše pani kuchárky  pre žiakov dva druhy chutných nátierok – vajíčkovú a šunkovú, ktoré boli ozdobené paradajkou a paprikou.
  • Na hodinách slovenského jazyka odpovedali na hádanky o ovocí a zelenine, prepísali si ich do zošita.
  • Na čítaní si vyplnili medzi sebou dotazník a zistili, ktoré ovocie a zelenina sú najobľúbenejšie medzi spolužiakmi.
  • Štvrtáci si vypracovali pracovný list z anglického jazyka fruits and vegetables.
  • Na matematike riešili slovné úlohy / na násobenie a delenie/ o ovocí a zelenine.
  • Žiaci ochutnali koláče, ktoré si priniesli z domu. Pri príprave im pomáhali  ich rodičia.

27.10. – piatok

• Každý žiak dostal a ochutnal chutné červené jabĺčko, ktoré venovala škola na desiatu.
  • Počas dvoch vyuč. hodín vytvorili projekty na tému: Recepty našej triedy.
  • Na školskom dvore mali krátku Telovýchovnú chvíľku, počas ktorej si zacvičili: nosili tenis. loptičku na tenis. rakete, prihrávali si loptu, skákali na švihadle.
  • Na záver si vyhodnotili Dni zdravej výživy a každý žiak bol odmenený diplomom.

Zodpovedné: Mgr. I. Viglašová, Mgr. A. Boledovičová